FAQ

1.JAKĄ KONFIGURACJE MUSZĘ WPISAĆ ŻEBY MODEM ZADZIAŁAŁ?

ODP.Teoretycznie standardowo nie potrzeba wogóle konfigurować modemu. Po 30 sekundach powinien być już dostęp do internetu. Rozpoznaje on automatycznie operatora i tworzy profil z APN internet. Natomiast jeśli korzystamy z karty SIM typu biznes albo aero2 która ma inny APN niż "internet" trzeba wpisać to ręcznie.
Wybór trybu modemu (AUTO,2G,3G,4G) również wymaga ustawienia ręcznego jeśli chcemy sprawdzić przy którym ustawieniu najlepiej modem działa (zależy to od siły sygnału sieci).

2. CZY JEST SIMLOCK?CZY ZADZIAŁA Z KARTĄ DOWOLNEGO OPERATORA?

Standardowo modemy nie mają założonego SIMLOCKA. Jednak gdyby się zdarzyło z jakichś względów, że modem ma założonego simlocka jest procedura zdjęcia simlocka (będzie to opisane).

3.JAKIE STEROWNIKI I APLIKACJE MUSZĘ ZAINSTALOWAĆ ZEBY MODEM ZADZIAŁAŁ?

Nie trzeba żadnych sterowników i aplikacji instalować. W systemach windows 7 i 8 trzeba kliknąć po włożeniu modemy autorun.exe jak wyskoczy okienko. W przypadku gdyby był jakiś konflikt lub problem systemowy można sterowniki zainstalować ręcznie (patrz dział DOWNLOAD). Aplikacja mobile partner jest niepotrzebna i nie należy jej instalować.

4.GDZIE WPISAĆ NR UŻYTKOWNIKA *99#,adresacje IP,DNS?

Nigdzie nie trzeba *99# tego wpisywać. Jest to zaszyte w środku. IP,DNS jest przyznawane dynamicznie.

5.CO JEŚLI NIE MA ZASIĘGU LTE?

ODP:Jeśli nie ma zasięgu 4G LTE to modem automatycznie przełączy się na sieć 3G a następnie na 2G. Oczywiście można ręcznie wymusić tryb 2G,3G,4G wtedy jak nie ma zasięgu to nie ma połączenia z siecią. Czasami warto przetestować ustawienie 3G i 4G i porównać wyniki. Zdarza się że pomimo zasięgu 4G lepiej jest korzystać z 3G bo ma mocniejszy sygnał albo na odwrót lepiej wymusić 4G ręcznie pomimo słabego sygnału (modem zrzuca na 3G który ma silniejszy sygnał) ale ostatecznie wymuszenie na sztywno 4G daje większą prędkości.

6.NA MODEMIE JEST NAPISANE 150Mbps DLACZEGO TYLE NIE OSIĄGAM?

ODP:To 150Mbps jest tylko teoretyczne jakby uplink("połączenie ze światem") do stacji bazowej był taki (często bywa, że jest to radiolinia o przepływności kilkudziesięciu Mbps). Wersja LTE w Polsce obsługuje zazwyczaj standard 100Mbps (interfejs radiowy) natomiast w warstwie IP testy pokazują maksymalnie 70-80 Mbps. Biorąc pod uwagę praktyki operatorów przycinają oni pasmo do 20,30,50,60 Mbps w zależności od stacji. Oczywiście należy uwzględnić że oprócz nas korzystają ze stacji bazowej inni użytkownicy i transfery mogą znacząco spadać w momentach dużego obciążenia stacji. W nocy zazwyczaj osiąga się większe transfery zbliżone do maksimum jakie ma stacja bazowa.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz